Projektas "Travel smart - visit Lithuania and Latvia" Nr. LLI-199

Projektas "Keliauk išmaniai - aplankyk Lietuvą ir Latviją" Nr. 199

Projektas "Travel smart - visit Lithuania and Latvia" Nr. LLI-199 (liet. "Keliauk išmaniai - aplankyk Lietuvą ir Latviją") vykdomas pagal pirmąjį Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą (tvari ir švari aplinka). Projektą įgyvendina 7 partneriai: Anykščių, Krekenavos ir Biržų regioninių parkų direkcijos, Alūkstos (latv. Ilūkstes), Salos (latv. Salas), Jekabpilio (latv. Jēkabpils) ir Viesytės (latv. Viesītes) savivaldybės.       Vienas iš projekto „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“ tikslų – sukurti darnią Lietuvos ir Latvijos turizmo plėtojimo sistemą, įgyvendinti pavyzdinį projektą, parodantį kaip regioninis turizmo potencialas gali padėti pasiekti gerų rezultatų jį tinkamai išnaudojant. Sėkmingai įgyvendinus projektą, tikimasi padidinti lankytojų skaičių programos teritorijoje.

       Šiuo projektu siekiama, pasitelkiant inovatyvias priemones, sukurti bendrą Lietuvos - Latvijos  regioną apimantį turistinį maršrutą. Projekto įgyvendinimo metu bus sukurtas interaktyvus žemėlapis su pažymėtomis gražiausiomis ir įdomiausiomis Lietuvos ir Latvijos vietomis. Toks žemėlapis bus prieinamas interneto svetainėje ir mobilioje programėlėje, prie kai kurių objektų bus įrengti interaktyvūs informaciniai stendai. Virtualios realybės akinių pagalba bus galima akimirksniu nusikelti į bet kurią vietą ir stebėti trimatį vaizdą 360 laipsniu kampu. Tai skatins žmones pažinti šį regioną, keliauti.

       Taip pat šiuo projektu bus atnaujinta  esama ir sukurta nauja turizmo infrastruktūra. Krekenavos regioninio parko lankytojų centre bus įrengta vaizdo stebėjimo sistema, kurios pagalba visą parą bus stebima centro aplinka. Siekiant pagerinti lankytojų centro, apžvalgos bokšto, Pojūčių tako lankymo ir poilsio sąlygas, bus įrengtas teritorijos apšvietimas ir pastatyta lankytojų poilsiui, edukaciniams užsiėmimams skirta pavėsinė.

      Siekiant pasisemti turizmo organizavimo srityje patirties, numatytas projekto partnerių geros praktikos vizitas į Lenkijos Respubliką.

      Įgyvendinamas projektas padės išsaugoti Lietuvos ir Latvijos gamtos ir kultūros vertybes, padidins lankytinų vietų žinomumą, paskatins žmonių susidomėjimą regionu.     

      Projektas vykdomas 2 metus: įgyvendinimo pradžia – 2017 m. gegužės 1 d., pabaiga – 2019 metų balandžio 30 d. Bendras projekto biudžetas – 411 492,86 Eur, iš jų Krekenavos RP direkcijos - 21562,27 Eur.  Programos lėšomis padengta 85 % projekto išlaidų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-20