Vykdyta teritorijų kontrolė sraigtasparniu

Data

2020 10 15

Įvertinimas
0
IMG_20201009_120701.jpg

Krekenavos regioninio parko teritorijoje bei draustiniuose buvo atliekamas aplinkos apsaugos stebėjimas ir kontrolė iš oro į pagalbą pasitelkiant Krašto apsaugos ministerijos sraigtasparnį „Dauphin“.  Pagal Aplinkos ministerijos pasirašytą bendradarbiavimo su Krašto apsaugos ministerija sutartį nuo 2015 m. sraigtasparnis kasmet skiria ne mažiau kaip 75 skrydžio valandas aplinkos stebėjimui ir kontrolei. Dalis šių valandų buvo skirta ir Krekenavos regioninio parko direkcijai.

Modernaus sraigtasparnio pagalba galima operatyviai fiksuoti aplinkosaugos pažeidimus, suteikiama galimybė greičiau imtis veiksmų likviduojant taršą, užkertant kelią pažeidimams bei juos išaiškinant.

Šį kartą sraigtasparnio paslaugomis buvo pasinaudota atliekant aplinkos apsaugos stebėjimą ir kontrolę iš oro, fiksuojami ūkinės veiklos pažeidimai Krekenavos regioninio parko teritorijoje ir direkcijai priskirtuose valstybiniuose draustiniuose: Daugyvenės kraštovaizdžio draustinyje, Daugyvenės hidrografiniame draustinyje, Žaliosios girios botaniniame – zoologiniame draustinyje,  Juostos hidrografiniame draustinyje. Fotofiksacijomis buvo užfiksuoti raiškūs šių teritorijų kraštovaizdžio vietovaizdžiai bei kai kuriais atvejais jau su užfiksuotais pažeidimais, kurie nustatyti anksčiau.  

Vykdant aplinkos apsaugos stebėjimą Žaliosios girios botaniniame – zoologiniame draustinyje pastebėta rūkstantys dūmai, padėję nustatyti aktyvią gaisravietę, kurioje vyko pažeminis miško paklotės gaisras. Apie gaisrą nedelsiant informuotas VĮ Valstybinės miškų urėdijos Panevėžio regioninis padalinys. Kitą dieną vertinant Žaliosios girios botaninio – zoologinio draustinio būklę buvo nuvykta į gaisravietę bei apžiūrėtas gaisravietės mastas.

Skrydžio metu grožėtasi įspūdingais Nevėžio vingiais, tikrintų draustinių kraštovaizdžiais, rudenėjančia, vis ryškesnėmis spalvomis besidažančia gamta. Nusekusias upes dengiančios ryškiai salotinės spalvos plūdenos ypač traukė akį ir kvietė jomis žavėtis. Besikeičiantis klimatas – sausos vasaros ir besniegės žiemos – stipriai pakoregavo ir Nevėžio upės planus – dalis upės senvagių apžėlė žolėmis ir užsitraukė plūdenomis, vietomis buvo matyti tik siaura vandens gysla. Šalia nusekusios upės besidriekiantys intensyviai dirbami ūkininkų laukai, ryškiomis spalvomis nusidažę medžiai bei išskrendančių paukščių būriai leido suprasti, jog ruduo jau įpusėjo...

Visa šių vaizdų mozaika susideda į vietovės kraštovaizdį, kurį dėka metų laikų turime kasmet vis kitokį nuolat besikeičiantį. O Krašto apsaugos pajėgų dėka turime galimybę šias teritorijas su joms būdingais kraštovaizdžiais stebėti, tikrinti bei grožėtis iš paukščio skrydžio.