Moksleiviai žygiavo į mišką

Data

2021 09 27

Įvertinimas
0
IMG_20210917_100327 – kopija.jpg

Nors rugsėjo mėnesio rytas buvo apniūkęs ir žadantis lietų, dideliam Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 5-6 klasių mokinių būriui nuotaikos nesugadino. Mokiniai pėsčiomis keliavo į šalia Krekenavos miestelio žaliuojantį Gringalių mišką – iki Nevėžio upės slėnio pažintinio tako.  Toks žygis jau tapo kasmetine tradicija. Šį kartą nukeliauti 8 km.

Šiuo metu miškas dar žalias ir jame galima rasti įvairiausios augmenijos ir gyvūnijos – samanų, grybų, net kai kurių vaistažolių, pamatyti medžiuose šokinėjančias voveraites ar taką kertančias stirnas. Keliaudami miško takeliais ir Nevėžio upės pakrantėmis, mokiniai turėjo galimybę įvertinti tai, ką kraštovaizdžiui suteikia miškingos vietovės, pamatyti koks įvairiaspalvis Nevėžio upės senslėnis. Einant miško keliuku mokiniai stebėjo augalus, gyvūnus ir paukščius, mokėsi atpažinti medžius.

Žygio metu stabtelta prie Švenčiuliškių pušies – valstybės saugomo botaninį gamtos paveldo objekto. Galutinis žygio taškas – poilsiavietė prie Nevėžio upės slėnio pažintinio tako. Norint ją pasiekti teko nužingsniuoti ir pačiu pažintiniu taku. Čia vaikai turėjo galimybę susipažinti su 1,6 km ilgio pažintiniu taku, kuris kiekvienu metų laiku atrodo skirtingai: žiemą sukaustytas sniego ir ledo, ankstyvą pavasarį veržlus savo potvyniais bei užimtas migruojančių paukščių, kupinas žalumos ir gyvybės vasarą, rudenį alsuojantis tyla ir ramybe.

Žygio metu atlikta ir prasmingų darbų – žygeiviai rinko šiukšles ir kankorėžius basakojų tako papildymui. Žinoma, neapseita ir be linksmybių – miško aikštelėje mokiniai žaidė žaidimus, šoko ir dainavo, dėliojo dėliones, poilsiavietėje degustavo ant laužo pagamintą maistą ir šildėsi gerdami laukų žolelių arbatą. Visiems labai patiko leisti laiką gryname ore, natūralioje aplinkoje. Pasak moksleivių, „miške smagu ne tik paklaidžioti, bet ir įdomu sužinoti kuo ypatingas šalia gimtojo miestelio esantis miškas, kiek daug jame įvairios augmenijos ir gyvūnijos“. Moksleiviai nekantraudami klausinėjo, kada gi vėl galės keliauti į žygį.

Leidžiant laiką savo gyvenamos vietovės artimiausiose apylinkėse vystosi gebėjimai orientuotis miške, pasigaminti maisto gamtoje, ugdomi saugaus ir pagarbaus elgesio miške, pievose, prie vandens telkinių principai.

Veiklos vykdytos, įgyvendinat Vaikų socializacijos programos projektą „Gringalių miško „maudynės", kurį finansavo Panevėžio rajono savivaldybė. Projekto tikslas – ugdyti pagarbos gamtai, tvaraus vartojimo ir aktyvaus laisvalaikio leidimo gamtoje  vertybines nuostatas, padedant mokiniams įgyti praktinių saugaus ir tvaraus būvio gamtoje gebėjimų. Projekto veiklos supažindino moksleivius su „miško maudynių” (Širin-Joku) praktika ir mokė susilieti su gamta per visus penkis pojūčius: akis, ausis, nosį, burną, rankas ir kojas.