Moksleiviai kėlė inkilus ir keliavo į žygį

Data

2022 03 21

Įvertinimas
1
275984726_2837013759931338_364999765352061500_n.jpg

Laukdami sugrįžtančių paukščių, Krekenavos regioninio parko direkcijos darbuotojai į talką iškelti inkilus pasikvietė Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos moksleivius ir paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Prie lankytojų centro ir Nevėžio upės pažintinio tako poilsiavietėje iškėlė inkilus ir surengė žygį.

Saulėta ir pavasariu kvepianti diena puikiai nuteikė visus susirinkusius. Moksleiviams buvo papasakota apie Pasaulinės žemės dienos idėją, apie inkilų kėlimo taisykles, primintos kitos kovo mėnesio šventės – 40-ties paukščių ir Gandrinių dienos. Ant lankytojų centro pastato sienos moksleiviai iškėlė Žemės vėliavą, prie medžių statė kopėčias ir tvirtino inkilus. Atlikus darbus prie lankytojų centro, lydimi parko darbuotojų, moksleiviai pėsčiomis keliavo iki Gringalių miško.

Žygio metu stabtelta prie Švenčiuliškių pušies – valstybės saugomo botaninio gamtos paveldo objekto. Galutinis žygio taškas – poilsiavietė prie Nevėžio upės slėnio pažintinio tako. Norint ją pasiekti teko nužingsniuoti ir pačiu pažintiniu taku. Čia vaikai turėjo galimybę susipažinti su 1,6 km ilgio pažintiniu taku, kuris kiekvienu metų laiku atrodo skirtingai: žiemą sukaustytas sniego ir ledo, ankstyvą pavasarį veržlus savo potvyniais bei užimtas migruojančių paukščių, kupinas žalumos ir gyvybės vasarą, rudenį alsuojantis tyla ir ramybe. Tą dieną įveikta 10 kilometrų.

Poilsiavietėje jaunųjų gamtos mylėtojų laukė ant laužo verdama žolelių arbata ir saldi staigmena. Žinoma, neapseita ir be linksmybių – miško aikštelėje mokiniai žaidė ir dainavo. Visiems labai patiko leisti laiką gryname ore, natūralioje aplinkoje. Pasak moksleivių, „miške smagu ne tik pasivaikščioti, bet ir padaryti gerą darbą. Tuomet kaskart čia užsukęs prisiminsi, kad ir tavo rankų indėlis čia įdėtas ir nesinorės nei šiukšlinti, nei kitaip kenkti miškui“.

Prie lankytojų centro ir Nevėžio upės slėnio pažintinio tako poilsiavietėje kartu su Krekenavos regioninio parko darbuotojais, moksleiviai iškėlė 11 inkilų, tikėdamiesi, kad juose netrukus įsikurs paukštelių šeimynos.