Krekenavos regioniniame parke darbuojasi savanoriai

Data

2022 01 18

Įvertinimas
0
1.jpg

Krekenavos regioniniame parke net penktą mėnesį savanorišką tarnybą atlieka abiturientės Paulina Lukoševičiūtė ir Akvilė Ropytė iš Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos. Savanorišku darbu parko darbuotojus šios merginos džiugina ne pirmą kartą – čia savanoriauti jos pradėjo būdamos žemesnėse klasėse. Merginos dirba Lankytojų centre – čia jos pasitinka lankytojus, suteikia reikiamą informaciją apie Krekenavos regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, lankomas vietas, pažintinio turizmo ir poilsiavimo galimybes, pataria kaip ir nuo kur pradėti planuotis savo kelionę. Savanorės vykdo lankytojų monitoringą, dalyvauja naujų pėsčiųjų maršrutų žymėjime bei organizuojant žygius. Ši savanorystė Krekenavos regioniniame parke merginoms ne pirma – prieš keletą metų aktyviai dalyvavo vaikų socializacijos projekto veiklose.

„Apie savanorystę svarsčiau nuo 9-tos klasės. Išbandžiau tiek pavienes trumpalaikes savanorystes, tiek savanorių stovyklas. Tačiau 11 klasėje susidomėjau rimtesnėmis savanorystėmis. Svarsčiau, kad taip ne tik padėčiau žmonėms, gaučiau papildomą stojamąjį balą, bet taip pat ir perlipčiau savo komforto zoną. Galiausiai tai išdrįsau padaryti paskutinėje gimnazinėje klasėje ir visiškai nesigailiu! Visada mėgau bendrauti, todėl labiausiai patinka lankytojų aptarnavimas. Visada smagu, kai gali patarti kur nuvykti, ką pamatyti, o geriausia šių pokalbių dalimi tampa žavinčios lankytojų kelionių bei gyvenimo istorijos, kurias lydi plati šypsena. – Savo patirtimis dalijasi savanorė Paulina.

Krekenavos regioninio parko direkcija bendradarbiauja su Jaunimo savanorišką veiklą organizuojančia organizacija VšĮ „Socialinė iniciatyva“, kuri organizuoja savanoriškos tarnybos įgyvendinimo ir organizavimo paslaugas. Savo veikloje VšĮ Socialinė iniciatyva siekia skatinanti ir palaikyti vietines jaunimo, bendruomenių iniciatyvas verslo, gamtos apsaugos, švietimo, kultūros ir kitose srityse, ieškoti inovatyvių būdų didinti jaunimo, kitų socialinių grupių bendruomenių aktyvumą ir integraciją. Su šia organizacija šešiems mėnesiams sutartis pasirašė Akvilė R. ir Paulina L.

„Jei jau kilo mintis dalyvauti tokiame projekte, nedvejok, nes savanorystė yra puikus būdas tobulinti asmenines savybes, užmegzti naujus ryšius bei tiesiog smagiai praleisti laiką“, – dar neapsisprendusius ragina savanorė Akvilė ir priduria, jog „užsiimti savanoryste paskatino noras įgyti naujų patirčių bei naudingai praleisti laiką. Laisvu laiku mėgstu pasivaikščioti gamtoje bei grožėtis miško vaizdais, todėl ir pasirinkau savanorišką tarnybą Krekenavos regioniniame parke“.

Na, o Paulina, paklausta ką patartų tiems, kas dar svarsto ar verta dalyvauti savanorystės projektuose, nedvejodama atšauna – „nebesvarstyti, o eiti ir bandyti. Jeigu dar neteko turėti jokios savanorystės patirties, siūlau pradėti nuo vienkartinių savanorysčių. Manau, kad pabandžius įsitikinsite kiek naudos bei naujų įspūdžių tai atneša tiek kitiems, tiek pačiam sau“.

Krekenavos regioninio parko lankytojai jau spėjo pamilti ir įvertinti savanorių Paulinos ir Akvilės darbą – palieka šiltus atsiliepimus, apiberia pagyrų žodžiais, noriai bendrauja su jomis bei linki sėkmės. Merginų savanorišką darbą puikiai vertina ir parko direkcijos darbuotojai – merginos darbščios, kruopščios ir atsakingos – jos tikra paspirtis organizuojant darbą Lankytojų centre.

Krekenavos regioninis parkas sulaukia vis daugiau lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Juolab, kad parko teritorija turi daug lankomų objektų, natūralu, kad ir pagalbos reikia vis daugiau. Ateityje kviečiame norinčius prisidėti prie parko puoselėjimo. Papildomos rankos praverstų prižiūrint pažintinius takus, tvarkant lankomus objektus – renkant šiukšles, šienaujant, dirbant su lankytojais, organizuojant renginius, vedant žygius, edukacines programas. Visose šiose veiklose visada laukiame savanorių.

Viliamės, jog kiekvienas gali rasti būdą prisidėti prie savo krašto puoselėjimo!