Kovo 20-oji - Pasaulinė Žemės diena

Data

2021 03 19

Įvertinimas
0
IMG_20170402_113437.jpg

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Šiemet sukanka 50 metų kai 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.

Lietuvoje pasaulinės Žemės dienos metu kiekvienas turime pagalvoti apie mūsų planetos problemas. Gyvename tais laikais, kai nei dienos neišsiverčiame be popierinių ar plastikinių dėžučių, maišelių, popieriaus, buteliukų, lipnios juostos, vienkartinio naudojimo indų ir kitų mūsų gyvenime „svarbų“ vaidmenį atliekančių daiktų. Pakelėse ar pamiškėse išmesdami šiukšles nė nesusimąstome kokią žalą darome gamtai ir kiek laiko prireiks joms pranykti. Savo kasdienę veiklą nukreipkime šių problemų sprendimo linkme. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – padeda tausoti Žemės išteklius. Pakėlę šiukšle, keiskime save ir pasaulį!

Sveikindami visus Žemės proga, norime priminti, jog pavasario lygiadienis mus įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų ar bendruomenės aplinkoje, darbo vietoje, nes rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi.